İSTANBUL'DA BULUNAN AKVARYUMLAR

İstanbul’da bulunan akvaryumlar ve hayvanat bahçeleri özellikle çocukların ilgisini fazlasıyla cezbediyor. Bu sebeple İstanbul’daki akvaryumlar ve hayvanat bahçeleri, çocuğu olan ailelerin sıklıkla ziyaret ettiği alanlar arasında yer alıyor. İstanbul’daki akvaryumlar da büyük bir ilgi görmesi sebebiyle özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Aileniz ile hafta sonlarını değerlendirebileceğiniz, çocuklarınızla giderek farklı bir zaman dilimi ve keyifli anlar geçirebileceğiniz İstanbul’daki akvaryumlar listemizi sizler paylaşıyoruz.

 

 

1- İstanbul Akvaryum

İstanbul’daki akvaryumlar listemizin ilk durağında İstanbul Akvaryum var. Bakırköy ilçesinin sınırlarında, Florya sahilinde yer alan İstanbul Akvaryum,  dünyanın en büyük tematik akvaryumu...  İstanbul Akvaryum içinde; Pasifikten Karadeniz’e kadar uzanan toplamda 1 yağmur ormanı ve 16 - 17 tema yer alıyor. Ayrıca İstanbul Akvaryum’da birçok kara ve deniz canlısını da aynı anda görebilirsiniz. Birçoğumuzun sanal alemden ya da televizyondan bildiği köpekbalığı, anakonda, pirana gibi vahşi deniz canlılar da seçenekler arasında.

 

2- İstanbul Sea Life Akvaryum

İstanbul’daki akvaryumlar listemizin ikinci durağı Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde yer alan İstanbul Sea Life Akvaryum…  Akvaryum, ülkelere has deniz canlılarına yer vermesi ile meşhur.  Sayısız deniz canlısı ve bitki örtüsüne ev sahipliği yapan İstanbul Sea Life Akvaryum’da kafeler de bulunuyor. İstanbul Sea Life Akvaryum, ulaşım açısında da oldukça kolay bir lokasyonda... Kendi arabanızla gidebileceğiniz gibi toplu taşıma ile de kolaylıkla İstanbul Sea Life Akvaryum’a gidebilirsiniz.

 

3- ViaSea Tema Park

İstanbul’un çıkışındaki Viaport Alıveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki ViaSea Tema Park, dünyanın ilk iklim temalı akvaryumu olma özelliğinde… 12 bini aşkın deniz canlısına kapılarını açan ViaSea Tema Park, farklı iklim kuşaklarına da yer veriyor. ViaSea Tema Park, İstanbul’un da en uzun menzilli su altı akvaryum tüneline de sahip.

 

4- İstanbul Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi

Emaar Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bulunan İstanbul Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, 20 binden fazla kar ve deniz canlısına bünyesinde yer veriyor. Yağmur ormanlarından, tropikal okyanuslara ve dünyanın en büyük deniz canlılarına kadar çok çeşitli canlılara ve coğrafyalara ev sahipliği yapıyor.