İSTANBUL'DA SONBAHARDA GEZİLECEK YERLER

İstanbul her mevsim güzel… Ama sonbaharda ayrı bir güzel… Sonbaharın pastel renkleri altında ayrı bir güzelleşiyor İstanbul… İstanbul ile beraber elbette bazı mekanlarda güzelleşiyor. Buralarda kendinizi adeta bir kartpostalın içindeymiş gibi hissediyorsunuz. İşte sonbaharın güzelliğini tamamen bulabileceğiniz İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerler…

 

Yıldız Parkı

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan Yıldız Parkı, İstanbulda sonbaharda gezilecek yerler listemizde ilk sırada yer alıyor. Zaten oldukça doğal bir güzelliğe sahip olan Yıldız Parkı, sonbahar mevsiminde ziyaretçilerine tam bir renk şöleni sunuyor. Ayrıca Yıldız Parkı içinde soluklanabileceğiniz, çay ve kahve molası verebileceğiniz mekanlar da mevcut.

 

Polonezköy

İstanbul’un arka bahçelerinden olan Polonezköy, hemen hemen her mevsim olduğu gibi sonbaharda da ideal bir mekan… Doğa ile baş başa kalabileceğiniz Polonezköy’de sonbaharın keyfini tamamen çıkartabilir ve buradan ayrılmak istemeyebilirsiniz. Hafta sonunu tamamen burada geçirmek isterseniz de birçok konaklama alternatifinin olduğunu da hatırlatalım.

 

Anadolu Kavağı

Aslında bir balıkçı kasabası olan Anadolu Kavağı, yaz aylarının yanı sıra sonbaharda da muhteşem bir ambiyansa kavuşuyor. Ayrıca Anadolu Kavağı’nın hemen dibinde yer alan Yoros Kalesi’ni de ziyaret edebilir, İstanbul’u 360 derece seyredebilirsiniz. Bunun yanı sıra Yoros Kalesi’nde İstanbul manzarasına karşı kahvaltı da yapabilirsiniz.

 

Poyrazköy

Anadolu Kavağı’na kadar gitmişken Poyrazköy’e gitmemek olmaz! Aynı Anadolu Kavağı gibi Poyrazköy’de balıkçıların yer aldığı küçük ve şirin bir kasaba… Hem yaz aylarında hem de sonbaharda Poyrazköy kumsalının tadını ayrı ayrı çıkartabilirsiniz.

 

Fenerbahçe Parkı

Hem şehrin göbeğinde olsun hem de doğal bir ambiyansa sahip olsun derseniz, İstanbulda sonbaharda gezilecek yerler arasında Fenerbahçe Parkı tam size göre! Yeşillerin içinde denize karşı konumlanan Fenerbahçe Parkı, sonbahar aylarında da harika bir ambiyansa karışıyor ve İstanbul’un tadını çıkartma fırsatı veriyor.

 

Belgrad Ormanları

İstanbul’un akciğerleri olan Belgrad Ormanları, İstanbulda sonbaharda gezilecek yerler listemizdeki son durağımız. Birçok doğa aktivitesi ve hafta sonu kaçamakları için ilk akla gelen yer olan Belgrad Ormanları, sonbaharda muazzam bir ambiyansa kavuşuyor.