İSTANBUL'DAKİ EN İYİ TATLI MEKÂNLARI - 2

İstanbul’da birbirinden lezzetli mekânların sayısı bir hayli fazla… Doğal olarak da bunları tek bir listeye sığdırmak mümkün olmuyor. Bu nedenle de İstanbul’daki en iyi tatlı mekânları listemize, son hızla kaldığımız yerden devam ediyoruz.

  1. Missvanilaa Profiterol / Bakırköy

İstanbul’daki en iyi tatlı mekânları listemiz, Bakırköy ve civarında klasikleşmiş ve oldukça meşhur olan Missvanilaa Profiterol ile devam ediyor. Adından da mütevellit mekân, leziz profiterolleri ile meşhur. Elbette menü sadece profiterol ile sınırlı değil. Mekânın menüsünde profiterollere çeşit çeşit ekler, harika kurabiyeler, çilekli çikolatalı mag'lar, beyaz çikolatalı brownie ve bask cheseecake eşlik ediyor. Ayrıca nostaljik gazozlar da bu harika lezzetleri yalnız bırakmıyor.

  1. Ali Muhiddin Hacı Bekir / Kadıköy

Bu sefer sıradaki adresimiz, İstanbul’un belki de en köklü mekânı olan, 1777 yılından beri harika lezzetleri ile yıllara meydan okuyan Ali Muhiddin Hacı Bekir var. İstanbul’un birçok yerinde de şubesi bulunan Ali Muhiddin Hacı Bekir, köklerini Kadıköy’deki şubesinden alıyor. Başta bir klasik olan güllü ve fıstıklı olmak üzere rengârenk lokumlara ve akide şekerlerine mekânında geniş bir yer veren mekân, pastaları ile de bir hayli ilgi görüyor.

  1. Bebek Badem Ezmecisi / Beşiktaş

Adından da anlaşılabileceği üzere birbirinden nefis, birbirinden leziz badem ezmeleri ile meşhur olan Bebek Badem Ezmecisi, 1907 yılından bu yana kesintisiz olarak tatlı severlere hizmet veriyor. Mekân elbette sadece badem ezmeleri ile sınırlı değil. Menüde yer alan fıstık ezmeleri de en az badem ezmeleri kadar iddialı… Bunların yanı sıra lezzetli çikolatalar ve şekerlemeler de mevcut.

  1. Helvacı Ali 1900 / Kağıthane

İrmik helvasına dayanamıyorsanız Helvacı Ali tam da aradığınız mekân! Hizmet vermeye Kağıthane ilçesinde başlayan Helvacı Ali, çok kısa sürede ilçenin sınırlarını aşarak İstanbul’un birçok ilçesinde var olmayı başardı. Birbirinden leziz fıstıklı, çikolatalı ve dondurmalı irmik helvalarına cennet çamuru eşlik ediyor. Buraya ilk kez yolunuz düşüyorsa irmik helvasından sonra cennet çamurunu denemeyi de ihmal etmeyin!