İSTANBUL'UN GÜZELLİĞİNE SAHİP MANZARASI GÜZEL CAFELER

Dünya’nın en güzel şehirlerinin başında gelen İstanbul, başta Boğaz manzarası olmak üzere, doğal güzellikleri ve manzarası ile de ünlü bir şehri. Bu nedenle bazen yemek yerken bazen kahvemizi çayımızı yudumlarken İstanbul’un bu eşsiz manzarasından nasiplenmek istiyoruz. Sizi bu keyiften mahrum bırakmayacak İstanbul’un güzelliğine sahip, manzarası güzel cafeler listemizi derledik. İşte manzarası güzel cafeler…

 

1- Mimar Sinan Teras Cafe

Manzarası güzel cafeler listemizin ilk sırasında Mimar Sinan Teras cafe yer alıyor. Süleymaniye’de konumlanan mekân, İstanbullular arasında manzarası ile ünlü bir yer. Tarihi Yarımada’nın harika manzarasın sahip. Mimar Sinan Teras Cafe’de ayrıca yiyecek ve içecek fiyatları da son derece uygun.

 

2- Cafe Hollywood City

Üsküdar’da konumlanan Cafe Hollywood City, manzarası güzel cafeler listemizde ikinci durağımız. Son derece hoş bir iç tasarıma sahip olan mekân, büyük ve ferah bir yapıda… Avrupa Yakası’na karşı konumlanan Hollywood City’de güzel bir manzaraya karşı zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca Üsküdar Sahili’ne de sadece 20 dakikalık mesafede yer alıyor.

 

3-  Alperenler Vaniköy Cafe

Alperenler Vaniköy Cafe, harika bir Boğaz manzarasına sahip. Salaş bir havası olan bu mekân, Üsküdar’da yer alıyor. Ayrıca illa cafede de oturmak zorunda değilsiniz. Alperenler Vaniköy Cafe’nin araçlara çay - kahve hizmeti de bulunuyor.

 

4- Rumeli Kale Cafe

Lokasyon olarak Rumelihisarı Mahallesi’nde bulunan Rumeli Kale Cafe, neredeyse köprünün altında! Haliyle de eşsiz bir manzaraya sahip. Klasik bir dekorasyona sahip olan mekân, ziyaretçilerine birbirinden lezzetli tatlılar sunuyor. Kesinlikle ziyaret edilmeye değer!

 

5- Ihlamur Cafe

Manzarası güzel cafeler listemizde sıradaki durağımız Kandilli İskelesi’nde yer alan Ihlamur Cafe… Boğaz’a bakan Ihlamur Cafe’nin, sahile kadar uzanan avlusunda kendinizi bir sanat eserinin içindeymiş gibi hissedeceksiniz.

 

6- Ulus Cafe

Adından mütevellit Ulus’ta yer alan, İstanbul’da manzarası ile ünlü olan mekânlar arasında yer alıyor. Konum itibariyle de ulaşım açısından son derece elverişli bir lokasyonda bulunan Ulus Cafe, panoramik bir İstanbul manzarasına sahip.