İSTANBUL'UN GÜZELLİĞİNE SAHİP MANZARASI GÜZEL CAFELER - 2

1- Cafe Haliç

Adından anlaşılacağı üzere mekân Haliç’te bulunuyor. Huzurlu bir ambiyansı olan Haliç Cafe’nin manzarası da bir hayli güzel. Haliç’in tüm manzarasına hâkim olan Haliç Cafe, sakin bir zaman dilimi geçirmenizi vaat ediyor.

 

2- Şehr-i İstanbul Cafe

Manzarası güzel cafeler turumuzda sıradaki durağımız, Süleymaniye’de bulunan Şehr-i İstanbul Cafe… Mekân, Tarihi Yarımada’ya bakan manzarası ile en güzel İstanbul manzaralarından birine sahip olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Özellikle akşamları, şehrin ışıkları altında büyüleyici bir manzaraya kavuşuyor.

 

3- Manzara Nargile Cafe

Mekânın manzarası o kadar güzel ki adında bile ‘manzara’ kelimesine yer yerilmiş. Sarıyer’de konumlanan Manzara Nargile Cafe, İstanbul’un mavi ve serin sularına bakıyor. Zengin kahvaltı menüsü ile kahvaltı için tercih edebileceğiniz gibi akşam saatlerinde nargile keyfinizi katlamak için de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

 

4- Yeniköy Emek Cafe

Manzarası güzel cafeler listemizde sıradaki durağımız da Sarıyer Yeniköy’de bulunan ve oldukça köklü bir mekân olan Yeniköy Emek Cafe… 1965 yılından bu yana kapılarını ziyaretçilerine açık tutan mekân, Boğaz’ın kıyısında yer alıyor ve lezzetli yiyecekleriyle birlikte sevimli, şirin bir ambiyans sunuyor.

 

5- Cafe Nar

Rumelihisarı’nda bulunan Cafe Nar’ın küçük ve şirin bir yapısı var. Özellikle lezzetli kahvaltı ile tercih edilen mekân, Boğaz manzarasına karşı konumlanmış durumda… Fiyatlar da sizi düşündürmesin, genel olarak ortalama fiyatlara sahip.

 

6- Çamlıca Mavera Cafe

İstanbul’u birçok yönüyle seyretmek adına panoramik bir manzara arıyorsanız, Çamlıca Mavera Cafe tam da size göre! Bir de nargile seviyorsanız eğer buranın harika nargilesini mutlaka denemenizi öneririz.

 

7- Taş Kahve Cafe

Emirgan Motor İskelesi’nin karşısında bulunan Taş Kahve Cafe, İstanbul’un masmavi sularına ve Boğazı’na karşı yer alıyor. Harika bir manzarası olan mekânın iç dizaynı da son derece ferah… Yani Taş Kahve Cafe sizlere rahatlık sunuyor.

 

8-The House Cafe

Manzarası güzel kafeler listemizde son durağımız Beşiktaş’ta yer alan The House Cafe… Beşiktaş Sahili’nde Boğaz’a bakan manzarasıyla The House Cafe, İstanbul’un en göz alıcı cafelerinden bir tanesi…